Przejdź do głównej zawartości

Litania Loretańska > posłuchaj


Czytelnia

Ogólnopolskie Sympozjum "Współczesne zagrożenia w literaturze, muzyce i edukacji"

Charles Manson – dlaczego z przestępcy robi się ikonę pop kultury?

Charles Manson – dlaczego z przestępcy robi się ikonę pop kultury?: Łukasz Adamski i Grzegorz Kasjaniuk w kulturalnym programie „Okno na kulturę” rozmawiają o filmach, serialach, muzyce i literaturze. W audycji pojawiają się również goście ze świata kultury. Nie żyje Charles Manson, przywódca bandy, która zamordowała żonę Romana Polańskiego. Miał na sumieniu także śmierć Wojciecha Frykowskiego, Abigail Folger, Jaya Sebringa oraz Stevena Parenta. Potworność zbrodni sprawiła, […]

"Współczesne zagrożenia w literaturze, muzyce i edukacji"

Westerplatte Młodych: O drugim dnie w muzyce (06.10.2017)

Nagranie ze spotkania z Grzegorzem Kasjaniuk wokół książki "Gietrzwałd" podczas Targów Wydawców Katolickich

Polecamy nagranie z Targi Wydawców Katolickich ze spotkania z Grzegorz Kasjaniuk wokół książki "Gietrzwałd". Spotkanie prowadził Piotr Zworski


Więcej o książce: https://wydawnictwofronda.pl/ksiazki/gietrzwald

BYDGOSZCZ: Współczesne zagrożenia w literaturze, muzyce i edukacji

Medioznawcy, pedagodzy, dziennikarze znaleźli się wśród prelegentów ogólnopolskiego sympozjum nt. współczesnych zagrożeń w literaturze, muzyce i edukacji, które 3 lutego zorganizowano w Domu Polskim w Bydgoszczy.

 Wszystko dzięki Diakonii Społecznej Ruchu Światło-Życie Diecezji Bydgoskiej, a także Fundacji Światło-Życie Ośrodek w Bydgoszczy. – Jako rodzice potrzebujemy edukacji, by obronić nasze rodziny przed negatywnym i niszczącym wpływem mediów oraz specjalistów. Musimy pamiętać, że nasze dzieci same się nie obronią. Jest to nasza odpowiedzialność – podkreśliła Mirosława Chmielewicz z diakonii.

ks. Bartłomiej Matczak: dzisiaj grzech staje się cnotą, a cnota rozumiana jest jako zło

ks. Bartłomiej Matczak: dzisiaj grzech staje się cnotą, a cnota rozumiana jest jako złoW Polsce poprawność polityczna nakazuje być tolerancyjnym wobec wszystkich, którzy chcą wyrazić swoje zdanie. Ta zasada nie obowiązuje jednak w przypadku modlących się katolików, jak pokazuje ogólnopolska akcja „Różaniec do granic”. Fala hejtu na „Różaniec do granic” wynika z niewiedzy, czym to wydarzenie było, a z drugiej strony wynika z dziwnego rozumienia świata: bo dzisiaj grzech staje się cnotą, a cnota rozumiana jest jako zło.